Čištění štětců

Jak správně čistit štětce?

I když jsou Real Techniques štětce velmi kvalitní, je důležité, se o ně pečlivě starat. Čištění štětců je z hygienického hlediska velmi podstatnou rutinou, která je velmi jednoduchá a nezabere více než pět minut. Hlavní pomůcka při čistění je tzv. "brush cleanser", který nabízí téměř každá lepší kosmetiská značka. Aplikujte ho na papírový ubrousek a poté do něj krouživými pohyby otírejte štětec. Tento způsob by se měl provádět pokaždé po použití štětce. Pokud chcete štětec vyčistit do hloubky, naneste na štětec šampon (nejlépe dětský) proměte, opláchněte vodou a poté nechte volně uschnout. Tento postup je doporučeno používat jednou týdně.

 Real Techniques

Kvalitní štětce jsou dlouhodobou investicí, správný brush cleanser vám je pomůže udržet ve skvělé kodici a poskytne ochranu před případným znehodnocením.
Volba "brush cleanser" závisí na struktuře štětce a na materiálu, z kterého je vyroben.(produkty Real Techniques jsou vyrobeny z prvotřídních syntetických taklonových vláken) Důležité je, aby vámi vybranému čističi, nechyběly antibakteriální vlastnosti. Při používání štětců se ukládají nečistoty a bakterie mezi štětiny, které neodstraníte jinak, než kvalitním vydezinfikováním. Zvláště zvýšenou péči věnujte štětcům určeným k nanášení rtěnek. Při nepravidelném číštění může dojít k zatvrdnutí a tím k trvalému poškození produktu.